SHARGOO

Pražská rocková kapela SHARGOO vznikla v roce 2005. Shargoo hraje autorskou muziku s vlastními texty.

V kapele se vystřídalo několik hudebníků, kapela prošla několika různými nástrojovými nastaveními, až se v roce 2015 ustálila na triu hudebníků, vystupjící s několika hosty.

1.jpg (4.83 MB)
JKD1.jpg (74 KB)
Jan D. Kabelka

kytara, zpěv, hudba, texty

Robert Tomšů

basa, grafika

Robert1.jpg (81 KB)
Honza1.jpg (79 KB)
Jan Klier

bicí nástroje

 

Historie kapely

  • 2005
  • 2008
  • 2009
  • 2010
  • 2014
  • 2016-18
Kapela Shargoo vznikla v roce 2005. Zakládajícími členy ShARGOO jsou Jan D. Kabelka (zpěv a kytara), Robert Tomšů (basa) a Jan Klier (bicí).

Kapela Shargoo se nejdříve vydala na cestu melodického pop-rocku, a to díky doplnění sestavy na konci roku 2005 o zpěvačku Michaelu Van Erne. O rok později přišel do kapely hráč na klávesové nástroje Micky Brož. Shargoo v tomto období začala aktivně vystupovat v pražských klubech. Shargoo se snaží o výrazné melodie na rytmickém základě. Doplnění písní klávesovými party dodalo kapele širší zvukový rozměr, jemnější sound a jinou práci s celkovým pojetím muziky. Z tohoto období jsou dodnes v repertoáru skladby jako "Home to your place", "To Remain", a jedna z prvních skladeb - "Jane".

Na počátku roku 2008 se ke kapele přidal velmi mladý a velmi talentovaný kytarista Pavel Dvořák. Kapela začala více využívat stále širší rytmické pestrosti bubeníka Honzy podpořené energickými a výrazově silnějšími kytarovými riffy obou kytaristů, Honzy a Pavla.

V průběhu prázdnin roku 2008  nahráno první promo CD, které s nadsázkou dostává název „Happy Metal“. Křest tohoto proma proběhl v říjnu 2008 v Rock Café Praha. Na tomto promo CD je šest písní: Jane, Mistake of Love, Fox,Rat&Shark, Spanish flies, Oh My Mamma said a Home to your place. Ve stejném roce skončila kapela na 2.místě soutěže "Startér Live" známého pražského klubu XT3.

Na vánočním koncertě v pražském Rock Café (2008) došlo k seznámení se zpěvačkou Bárou Staškovou.

Sestavu doplnila na začátku roku 2009.  ra se díky svému krásnému hlasu postarala o novou vrstvu muziky a dodala kapele novou energii.  Kapela Shargoo se v tomto období posouvá k o něco tvrdšímu pojetí muziky. Větší důraz na silné kytarové riffy a ostřejší zpěvové linky za podpory klávesových vyhrávek a elektronického zvuku jsou v tomto období výrazovým prvkem SHARGOO .. Nové skladby kombinují pojetí moderního a tradičního kytarového rocku. Novinkou jsou také písně textované v češtině.

Na konci roku 2009 ve spolupráci s Romanem Krokusem Křížem kapela nahrála své druhé promo CD "SHARGOO 2009". Křest proběhl v prosinci 2009 v klubu Bunkr. Promo CD obsahuje skladby: Grey Hair Young Blood, Adventure of life, Já se dívám a Já a Ty.

V roce 2010 se skupina zůčastnila projektu Future-line a stala se kapelou měsíce března. Vrcholem této sezony byl koncert k výročí 5-ti let fungování kapely v květnu 2010 v Paláci Akropolis v Praze. Za nové výrazové pojetí z té doby vděčí kapela fotografovi Jiřímu Langpaulovi.

Na podzim roku 2010 se v kapele objevuje nový kyrarista Mark Grein. Mark přináší do kapely „new american energy“, anglické texty a přispívá svým talentem také k nové tvorbě. Na jaře 2011 se SHARGOO pouští do dalšího promo CD, opět ve splupráci s Romanem Krokusem Křížem. Na tomto promu s názvem "Mystify" jsou nové skladby Mystify, The Ring , Hledám svou tvář,  When it is raining, Road to sorrow a Jsi. Toto promo CD je dokončeno díky finálnímu masteringu Miloše Krkošky v roce 2012. Bohužel v té době kapela ztrácí svou energii a na dva roky se odmlčí.

V roce 2014  se oba Honzové a Robert opět dávají dohromady a začínají znovu zkoušet. Po dlouhém hledání dalších muzikantů se nakonec rozhodují zůstat pouze v triu. Nová sezona 2015 je již ve znamení  nových koncertů. Oslava 10. let kapely v Malostranské Besedě společně s hostujicím Pavlem Dvořákem v létě 2015 je potvrzení, že je SHARGOO zpět.

 

V ROCE 2016 KAPELA PORAČUJE V HRANÍ PO PRAŽSKÝCH KLUBECH ZAVRŠENÉ DVĚMA KONCERTY V MALOSTRANSKÉ BESEDĚ.

Shargoo vystupuje pravidelně se dvěma hosty. Na kytaru hostuje Pavel Dvořák. Od léta 2016 spolupracuje se SHARGOO zpěvačka Míša Doležalová. V létě na tradičním koncertě pro všechny lvy okouzlí publikum v Malostranské Besedě svou nádhernou barvou hlasu, na podzim s Míšou kapela nazkouší i novou píseň Plamen.  V tomto období jsou do reportoáru přidány skladby: Ráno, Milion slov, Funky 1 a Funky 2, Ještě včera, Noc, Hey Man, Stín, Tvůj svět a Plamen. 

V roce 2017 začíná nahrávat další promo CD

V  lednu se kapela pouští do nového promo CD, na kterém plánuje nahrát všechny nové skladby. Díky různým vlivům se v průběhu roku aktivita trochu mírní, a se SHARGOO spolupracují jako hosté Michal Ubry a nově také zpěvačka Viktorie Surmová. Na podzim roku se znovu SHARGOO rozjíždí a sezónu završí koncertem v Malostranské Besedě, kde také hostuje Pavel Dvořák.  Rozhodnutí pokračovat v nahrávce se přenáší do roku 2018. S novou energií a v tradiční sestavě obou Honzů, Roberta a Viktorie pak postupně vzniká nové promo.